واردات کالای غیرضروری؛ واردات بیش از ۳۰۰۰ تن آسانسور به کشور

واردات کالای غیرضروری؛ واردات بیش از ۳۰۰۰ تن آسانسور به کشور

به گزارش اخبار ساختمان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت ۳ هزار و ۵۸۵ تن آسانسور از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است..بر اساس واردات این حجم آسانسور به کشور، ۱۹ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۲۴۶ دلار از کشور خارج شد که بالغ بر ۸۰۵ میلیارد و ۸۵۳ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۶۷۸ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است..آسانسور‌ها از ۹ کشور از جمله ایتالیا، اسپانیا، مالزی و آلمان وارد ایران شده است

رونق تولید بزرگترین کارخانه تولید قطعات آسانسور در شمال غرب کشور

رونق تولید بزرگترین کارخانه تولید قطعات آسانسور در شمال غرب کشور

بیش از750 کابین و 1200 تابلوی آسانسور سالانه در بزرگترین کارخانه تولید قطعات آسانسور شمال غرب کشور در اردبیل تولید می شود.
تولیدات این کارخانه علاوه بر تامین نیاز استان اردبیل به 16 استان دیگر هم فرستاده می شود.
.با فعالیت این کارخانه از خروج ماهانه 50هزار دلار ارز از کشور جلوگیری می شود

اصفهان رتبه اول استانداردهای آسانسور را داراست

اصفهان رتبه اول استانداردهای آسانسور را داراست

امیر حسین صادقی افزود: اساسی ترین موضوعی که باید در نصب آسانسور توجه شود این است که مردم باید به شرکت های آسانسوری مراجعه کنند که معتبر هستند .
وی با اعلام اینکه مردم باید به این آگاهی برسند که برای خرید آسانسورهایشان از شرکت های قانونی و متعهد استفاده کنند تا در بلند مدت به مشکل برنخورند، تصریح کرد: استفاده از آسانسور بالذات خود بسیار خوب است و افراد با وجود آسانسور به بیماری های کمتری دچار می شوند و همچنین می توانیم از این طریق افراد مسن را تکریم و احترام کنیم و ارزش ریالی ساختمان را هم بالا می برد، اما باید به این نکته مهم اذعان داشته باشیم که هر شرکتی نمی تواند عملیات اجرایی درستی در نصب آسانسور داشته باشد و مردم باید به شرکت های معتبرمراجعه کنند.
صادقی تاکید کرد: بالاتربرها به هیچ وجه نمی توانند نقش آسانسور را ایفا کنند وصرفا برای جابه جایی بار هستند، اما متاسفانه افراد سودجو با گذاشتن کابین آسانسور به بالابرها شکل آسانسور می دهند، در حالیکه به هیچ وجه امنیت لازم را ندارد .
عضو اتحادیه سندیکای آسانسور و پله برقی استان اصفهان تصریح کرد: مردم باید بدانند که نحوه درست قرارداد با شرکت های آسانسوری به چه شکل است و با شرکت هایی قرارداد ببندند که شناخته شده تر باشند.
وی ادامه داد: گاهی کارفرما خودش اقدام به قطعه خریدن می کند و چون اطلاعات ندارد، عامل قطعه فروش قطعات نامناسب به او می دهد و در عین حال نصاب متفرقه ای هم وجود دارد که از طریق یک شرکت بی وجدان مهر تایید می زند و کسانی که به این طریق اقدام به نصب آسانسور کرده اند بعد از دو یا سه سال به مشکل می خورند و حوادث مالی و خرابی های مداوم را شاهد خواهند بود.

کارگر جوان در آسانسور پرپر شد

کارگر جوان در آسانسور پرپر شد

به گزارش رکنا،ساعت 11:20 صبح امروز در پی تماس کارکنان یک پروژه ساختمانی مبنی بر سقوط یک دستگاه بالابر باری به داخل چاهک آسانسور و سقوط یکی از کارگران، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان ایستگاه 73 و گروه امداد و نجات 13 این سازمان را به محل حادثه در خیابان شریعتی، بالاتر از سه راه طالقانی، کوچه گوهر اعزام کرد.

حمیدرضا سمیعی؛ رئیس ایستگاه 73 آتش‌نشانی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: کارگری 20 ساله در یک پروژه ساختمانی مشغول جابه‌جا کردن بار مصالح ساختمانی بود که ناگهان بالابر از طبقه دوم به طبقه منفی یک سقوط کرده و موجب آسیب‌دیدگی شدید این کارگر افغانستانی شده بود.

وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل، ایمن‌سازی‌های اولیه را انجام دادند، همچنین با حضور عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه و معاینات اولیه معلوم شد، کارگر جوان در همان لحظات اولیه به دلیل شدت آسیب‌دیدگی، جان خود را از دست داده است.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ آتش‌نشانان پس از انتقال کارگر از داخل چاهک آسانسور به سطح زمین و تحویل محل حادثه به مأموران نیروی انتظامی به مأموریت خود خاتمه دادند.

تنها ۲۰ آسانسور مراکز درمانی تائیدیه استاندارد دارند

تنها ۲۰ آسانسور مراکز درمانی تائیدیه استاندارد دارند

دیرکل استاندارد کرمانشاه گفت: از ۴۴ آسانسور شناسایی شده در مراکز درمانی و بیمارستان های استان، تنها ۲۰ مورد آنها موفق به اخذ تائیدیه استاندارد شده اند.
روابط عمومی اداره کل استاندارد کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از محمودرضا نیازی اعلام کرد: طرح نظارت بر آسانسورهای بیمارستان ها و مراکز درمانی استان تشدید خواهد شد چرا که فقط حدود نیمی از آسانسورهای این بخش تاکنون تاییدیه ایمنی گرفته اند.
وی با بیان اینکه آسانسورهای برقی، کششی مشمول مقررات استاندارد اجباری است، افزود: از همین رو به منظور ارتقای سطح سلامت و ایمنی شهروندان این اداره کل برای مرتبه دوم اقدام به بازرسی از تمامی آسانسورهای منصوبه در بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان به صورت رایگان خواهد کرد.
نیازی با اعلام اینکه در این طرح ۴۴ دستگاه آسانسور شناسایی شده بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کرمانشاه مورد ارزیابی قرار می گیرند، یادآور شد: در تلاشیم نسبت به استانداردسازی این آسانسورها اقدام کنیم تا از حوادث ناگوار جلوگیری شود.
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تاییدیه های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یکساله بوده و باید پس از پایان اعتبار دوباره مورد بازرسی ادواری قرار گیرد، تاکید کرد: عدم انطباق آسانسورها با مقررات استاندارد به مدیران مراکز درمانی گزارش خواهد شد و آنها نیز مکلف به رفع نواقص و استانداردسازی آسانسورها هستند، در غیراینصورت با بروز هرگونه حوادث، مسئولیت پاسخگویی بر عهده مدیران مراکز مربوطه خواهد بود.