صدور ۳۷ تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در آبان ماه

صدور ۳۷ تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور در آبان ماه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، مروی مقدم مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی گفت: به منظور استاندارد سازی و اجرای آزمون‌های اولیه و ادواری آسانسور‌های منصوبه در ساختمان‌های دارای آسانسور در آبان ماه امسال، ۳۷ تأییدیه گواهی ایمنی عملکرد آسانسور در استان صادر شده است.

او با بیان اینکه تأییدیه‌های آسانسور صادر شده یک سال اعتبار دارند افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، همه آسانسور‌های نصب شده در کشور مشمول مقررات استاندارد‌های اجباری هستند و این موضوع به شهرداری‌های استان برای رعایت در صدور پروانه پایان کار ابلاغ شده است.

مروی مقدم اظهار کرد: همچنین به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان و حفظ سلامت و ایمنی فردی و عمومی، به صورت میانگین هر ۳ ماه اطلاعیه‌های آزمون دوره‌ای آسانسور برای آگاهی شهروندان در روزنامه‌های محلی استان به چاپ می‌رسد.

مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی تصریح کرد: انجام بازرسی‌های آسانسور فقط توسط شرکت‌های بازرسی کننده تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران صورت می‌گیرد و در این خصوص ۳ شرکت در زمینه بازرسی عملکرد آسانسور‌های نصب شده در سطح استان فعالیت می‌کنند.

(اطلاعیه مهم ( پکیج های واردات

(اطلاعیه مهم ( پکیج های واردات

بدینوسیله به اطلاع کلیه کارفرمایان محترم انواع آسانسورهای پکیج وارداتی با برندهای مختلف اروپایی، کره ای، چینی و .... می رساند در صورتیکه در زمینه وارانتی ، تامین قطعات وارداتی و انجام سرویس و نگهداری آسانسورهای مورد بهره برداری دچار مشکل می باشید به استحضار می رساند شرکت آسانسور رازی با بهره مندی از کارشناسان مجرب خود توانایی انجام تغییرات و به روز رسانی و جایگزینی قطعات آسانسورهای وارداتی با برندهای موجود و قابل عرضه در بازار داخلی را برخوردار می باشد در صورت نیاز به ارائه خدمات با واحد پشتیبانی و خدمات فنی شرکت آسانسور رازی تماس حاصل فرمائید.
تلفن های تماس : 16-66523715-021 داخلی 102- 101
" شرکت آسانسور رازی افتخار دارد در رفع مشکلات فنی آسانسورهای شما مفید واقع گردد"

ساخت اتاقک آسانسور بر پشت بام ساختمان‌های قزوین ممنوع شد

ساخت اتاقک آسانسور بر پشت بام ساختمان‌های قزوین ممنوع شد

معاون استاندار قزوین گفت:‌ ساخت اتاقک آسانسور در قسمت خرپشته ساختمان‌های قزوین به هر بهانه‌ای ممنوع است و این ممنوعیت در بافت تاریخی تشدید هم می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی فرخزاد عصر امروز در نشست شورای فنی استان قزوین که با حضور مدیران دستگاه‌های عمرانی و راه‌ و شهرسازی در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه در شهر قزوین به خاطر اعمال نشدن مادخ 35 قانون نظام مهندسی ساختمان شاهد سخت طبقه غیرمجاز در قالب اتاقک آسانسور هستیم که ارتفاع ساختمان را به شکل غیرقانونی بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه این اتاقک‌ها در بخش خرپشته ساخته می‌شوند، تصریح کرد: ساخت اتاقک آسانسور در قسمت خرپشته ساختمان‌های قزوین به هر بهانه‌ای ممنوع است و این ممنوعیت در بافت تاریخی تشدید هم می‌شود. چرا که این تخلف ساختمانی به سیما و منظر شهری صدمه می‌زند و چون برای همسایگان مزاحمت ایجاد می‌کند، ساختن آن ممنوع است.

فرخزاد ادامه داد: ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها جزو مصادیق بارز تضییع حقوق عمومی است که به همین خاطر باید از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم در بافت‌های مختلف شهری یادآور شویم که حق مالکیت به کسی اجازه زیاده‌خواهی و تخلف نمی‌دهد.

آسانسور هیدرولیکی جلوی ساخت اتاقک آسانسور را می‌گیرد

معاون عمرانی استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه راه و شهرسازی، شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان باید جلوی تخلفات ساخت‌وساز را بگیرند، گفت: علاوه بر قزوین باید در شهرهای دیگر استان به ویژه در شهرهای کوچک هم باید جلوی چنین تخلفاتی از سوی نهادهای متولی گرفته شود.

فرخزاد بر لزوم بهره‌گیری از آسانسورهای هیدرولیکی و برون‌سازه‌ای برای پیشگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز در بام ساختمان‌ها تأکید کرد و افزود: به این ترتیب می‌توان از طریق آسانسور به پشت بام دسترسی پیدا کرد و دیگر نیاز به ایجاد اتاقک آسانسور در خرپسته هم نیست و به این ترتیب از وقوع تخلف در این حوزه پیشگیری خواهد شد.وی در ادامه به مصرف سرسام‌آور گاز در اماکن عمومی و اداری استان قزوین اشاره کرد و ادامه داد: به همین خاطر شرکت گاز باید از سامانه الکترونیکی برای قطع خودکار گاز چنین اماکنی استفاده کند؛ چرا که در این زمینه جریمه تنها کارساز نیست و در ضمن افزایش جریمه‌ها هم نیاز به مصوبات ملی دارد که از حوزه اختیارات استان خارج است.

(اطلاعیه مهم ( پکیج های واردات

(اطلاعیه مهم ( پکیج های واردات

بدینوسیله به اطلاع کلیه کارفرمایان محترم انواع آسانسورهای پکیج وارداتی با برندهای مختلف اروپایی، کره ای، چینی و .... می رساند در صورتیکه در زمینه وارانتی ، تامین قطعات وارداتی و انجام سرویس و نگهداری آسانسورهای مورد بهره برداری دچار مشکل می باشید به استحضار می رساند شرکت آسانسور رازی با بهره مندی از کارشناسان مجرب خود توانایی انجام تغییرات و به روز رسانی و جایگزینی قطعات آسانسورهای وارداتی با برندهای موجود و قابل عرضه در بازار داخلی را برخوردار می باشد در صورت نیاز به ارائه خدمات با واحد پشتیبانی و خدمات فنی شرکت آسانسور رازی تماس حاصل فرمائید.
تلفن های تماس : 16-66523715-021 داخلی 102- 101
" شرکت آسانسور رازی افتخار دارد در رفع مشکلات فنی آسانسورهای شما مفید واقع گردد"

طراحی آسانسور خانگی

طراحی آسانسور خانگی

محتویات درونی هر کابین شامل موارد زیر می‌شود:

کف

دیواره‌ها

سقف

درب ورودی

پنل کاربری

تلفن

دستگیره

روشناییکف آسانسور:

ممکن است به اهمیت کف آسانسور پی نبرده باشید اما دقت کنید که کف می‌تواند در هماهنگی کامل با سایر اجزای آسانسور باشد و به جذابیت کابین بیفزاید. کف وزن افراد و وسایل را تحمل می‌کند و دیواره‌ها روی آن می نشینند. هم چنین درب آسانسور با استفاده از درگاه چوبی به آن متصل می‌شود.معمولاً کف آسانسور به صورت خام از دست تولیدکننده به مصرف کننده می‌رسد تا فرد بتوانند با سلیقۀ خود آن را طراحی کند. درگاه چوبی آسانسور معمولاً هماهنگ با دیواره‌ها است و سه چهارم اینچ از سطح بالاتر قرار می‌گیرد. برای پوشاندن کف می‌تواند از کف‌پوش‌های چوبی، سرامیک و کاشی استفاده کرد.در نظر داشته باشید که وزن کف‌پوش می‌تواند بر عملکرد آسانسور تاثیر بگذارد پس قبل از هر اقدامی، تولید کننده را در جریان تصمیم‌های خود قرار دهید تا ساخت کابین با پوشش کف مغایرت نداشته باشد و آسانسور بتواند به درستی عمل کند.سقف و دیواره‌های آسانسور:

از آنجایی که سقف و دیواره‌ها بیشترین سطح را در آسانسور تشکیل می‌دهند، توجه به آن‌ها ضروری است. از دیواره‌هایی با رنگ‌های مختلف می‌توان استفاده کرد و به آن تنوع بخشید. شما می‌توانید از پنل‌هایی با رنگ و جنس‌های مختلف استفاده کنید.مثلاً دیواره‌هایی از تخته چندلا ساده و یا طرحدار، پنل‌های وینری، توکار و یا برجسته، با انواع مختلف چوب در دسترس هستند و حتی می‌توانید مدل‌های دیگری را نیز سفارش دهید. یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای جذاب ساختن اتاقک و دیواره‌ها انجام دهید، استفاده از قاب عکس، برجسته ساختن و اضافه کردن بافت‌های مختلف است. در صورت تمایل می‌توانید از دیواره‌های استیل و شیشه‌ای نیز استفاده کنید.درب و ورودی آسانسور:

ممکن است آسانسور درها و ورودی‌های متعدد داشته باشد. قیمت نهایی آسانسور به تعداد درهای آن بستگی دارد زیرا قیمت درها با توجه به جنسشان متفاوت است و هم چنین دارای اپراتور برای باز و بسته کردن هستند. انواع مختلفی از در می‌توانند روی آسانسور سوار شوند. در ابتدا باید تفاوت درب و ورودی را بدانیم. اگر درب از یک پنل محکم تشکیل شده باشد، آسانسور در دار است در غیر این صورت تنها یک ورودی دارد. بیشتر تولید کنندگان از درب‌های آکاردئونی استفاده می‌کنند.سایر انتخاب‌های شما می‌تواند شامل درب‌های باشد که به یک طرف یا طرفین جمع می‌شوند. ورودی‌های تاشو را می‌توانید در فیلم‌های قدیمی ببینید. به استثنای این نوع از درها، سایر آن‌ها با استفاده از برق کار می‌کنند و باز و بسته می‌شوند. جریان برق باعث می‌شود که درب‌ها هنگام ورود و یا خروج باز و بسته شوند.هم چنین یک سوئیچ در بیرون از آسانسور تعبیه شده و از باز و بسته شدن در هنگامی که در مکان مناسب قرار نگرفته‌اند، جلوگیری می‌کند. در برخی از آسانسورها از یک وسیلۀ ایمنی استفاده می‌شود که مشابه آن در درب‌های گاراژ استفاده می‌شود. این سنسور هنگامی که افراد هنوز در کابین قرار نگرفته‌اند، فعال می‌شود و از حرکت آسانسور جلوگیری می‌کند.پنل کاربری یا شستی آسانسور:

شما با استفاده از پنل می‌توانید مشخص کنید که می‌خواهید به کدام طبقه بروید. این پنل‌ها دارای دکمۀ طبقات، دکمه ایست اورژانسی، دکمۀ آلارم و صفحۀ مشخص کنندۀ طبقه هستند.جنس پنل‌ها معمولاً استیل و دکمه‌های متعددی روی آن قرار گرفته است. درون صفحۀ مشخص کننده ال ای دی قرمز وجود دارد و به صورت عدد و یا حروف، طبقات را نشان می‌دهد. درون پنل می‌توان از تلفن نیز استفاده کرد. پنل‌ها می‌تواند با توجه به نیازهای شما، طراحی‌های متفاوتی داشته باشند.مثلاً می‌توان از پنل‌های اضافی در قسمت‌های دیگر کابین استفاده کرد تا دسترسی به آن‌ها آسان باشد، استفاده از ریموت کنترل، قفل کردن دکمه‌های مربوط به برخی از طبقات، استفاده از کارت خوان یا کنترل بیومتریک. سایز و شکل پنل نیز می‌تواند متفاوت باشد و انتخاب‌های مختلفی داشته باشید.سیستم تلفن:

تعبیۀ تلفن در آسانسور می‌تواند باعث افزودن امنیت بیشتر شود و باعث شود که در مواقع ضروری مانند قطعی برق، راحت‌تر کمک بگیرید. می‌توانید از جعبه‌های تلفن بهره بگیرید. این جعبه‌ها در مواقع حفره‌هایی درون دیوارۀ آسانسور هستند که درون آن‌ها تلفن قرار گرفته است. همچنین پنل‌ها می‌توانند خود دارای تلفن باشند.دستگیره درون کابین‌ها:

انواع مختلفی از دستگیر‌ه‌ها در جنس‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارد که درون کابین نصب می‌شوند و می‌توانید با گرفتن ‌آن‌ها، از افتادن جلوگیری کنید.روشنایی درون کابین:

روشنایی درون کابین‌ها به طور اتومات زمان‌هایی فعال می‌شوند که آسانسور در حال حرکت است. لامپ‌های درون آسانسور هنگام حرکت آن روشن می‌مانند و وقتی که کسی درون آسانسور نیست بعد از مدتی خاموش می‌شوند. یک لامپ 24 ولتی با مدار مستقل و کلیدی که درون پنل تعبیه شده است، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. می‌توانید به صورت متقارن از دو ال ای دی در دو طرف اتاقک استفاده کنید. یک منبع 120 ولتی می‌تواند روشنایی لامپ‌ها را برای ساعاتی تامین کند.