موتور آسانسور

۸ ماه پیش

موتور آسانسور چیست؟

به طور معمول مهمترین بخش یک وسیله الکتریکی موتور آن می باشد، در واقع موتور قلب تپنده دستگاه های مکانیکی است. بنابراین آسانسور نیز از این قاعده مستثنی نیست و موتور اسانسور از اصلی ترین اجزای آسانسور می باشد. لذا این موتور آسانسور است که نیروی مورد نیاز برای جابجایی کابین آسانسور را فراهم می کند. موتورهای آسانسور مرغوب و درجه یک باعث ایجاد کیفیت حرکت مطلوب تر و دوام طولانی تر می شوند و همچنین در زمان خطرات احتمالی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

انواع موتور آسانسور

 • موتور آسانسور گیرلس
 • موتور آسانسور گیربکس دار
 • موتور آسانسور هیدرولیکی

  موتور آسانسور گیرلس

  موتور آسانسور گیرلس جدیدترین تکنولوژی در صنعت آسانسور محسوب می شود و امکان نصب این نوع از موتورهای آسانسور در داخل چاه آسانسور وجود دارد. با استفاده از این مدل ها، موتور خانه از بالای چاه آسانسور حذف شده، هزینه های ساختمان کاهش می یابد و امکان توقف در پشت بام به سهولت میسر می گردد.

  موتور آسانسور گیربکس

  یکی از قدیمی ترین موتورهای آسانسور نوع گیربکس دار آن می باشد. در ایران نیز بکارگیری از موتور گیربکس آسانسور به دلیل قیمت ارزان تر اولویت بیشتری دارد. در صورتی که نیروی محرکه ورودی از الکتروموتور به قرقره کششی از طریق یک چرخ دنده باشد، موتور از نوع گیربکس دار می باشد.

  موتور آسانسور هیدرولیک

  موتور آسانسور هیدرولیکی به دلیل نوع طراحی و کارکرد فنی، کیفیت بسیار خوبی دارند و به همین دلیل عمر بالایی را دارا می باشند. عملکرد خوب و امنیت بالای سیستم هیدرولیک به همراه حرکت روان و نرم باعث شده انتخاب مناسبی برای نصب در ساختمان های کم ارتفاع باشد. با توجه به مصرف پایین تر برق نسبت به آسانسورهای کششی مقرون به صرفه تر می باشند.