اخذ تائیدیه ایمنی برای آسانسور‌ها در اردبیل اجباری است

۱ سال پیش

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از اجباری بودن اخذ تائیدیه ایمنی برای آسانسور‌های منصوبه دستگاه‌های دولتی، مراکز اقامتی و اماکن عمومی استان خبر داد.

هاشم علایی نسبت به بهره برداری از آسانسور‌های منصوبه در دستگاه‌های دولتی، مراکز درمانی، بیمارستانها، هتل‌ها و مراکز تجاری در سطح استان اردبیل بدون گواهینامه معتبر ایمنی هشدار داد. وی می‌گوید: وضعیت آسانسور‌های این اماکن به صورت مستمر مورد پایش قرار می‌گیرد و در صورتیکه آسانسوری فاقد گواهینامه مزبور باشد، با هماهنگی دادستانی نسبت به پلمب آن‌ها اقدام خواهد شد.

علایی گفت: در حال حاضر آسانسور‌های برقی، هیدرولیک و پله برقی مشمول مقررات استاندارد اجباری هستند، لذا مالکین تمامی ساختمان‌های دارای آسانسور، باید نسبت به اخذ تاییدیه ایمنی آسانسور از شرکت‌های بازرسی تائیدصلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران اقدام کنند.

او می‌گوید: برابر مقررات مزبور، دریافت پایان کار این ساختمانها، از طرف شهرداری‌ها منوط به اخذ گواهی تائیدیه ایمنی بالخص آسانسور می‌باشد.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: در خصوص لزوم استانداردسازی آسانسور‌های منصوبه در دستگاه‌های دولتی مراکز درمانی، اماکن عمومی و مراکز اقامتی مکاتبات متعددی با ارگان‌های ذیربط انجام شده است.

ما در شرکت آسانسور و پله برقی رازی در خدمت خریداران و سازندگان ساختمان هستیم تا راهکار انتخاب یک شرکت آسانسور استاندارد و خوب را معرفی کنیم، چه خرید آسانسور و چه سرویس و نگهداری. آسانسور قلب یک ساختمان است امنیت در آن مساوی است با امنیت روانی ساکنین ساختمان، پس باید در انتخاب و نگهداری آن دقت کنید