نکات مربوط به نگهداری و فروش آسانسور

۱ سال پیش

اولین دستورالعمل و استاندارد ایمنی آسانسور ها این است که نصب آنها باید توسط مهندسین ناظر انجام شود این کار موجب می شود که حوادث خطرناک و ضرر های جانی و مالی به حداقل ممکن برسند. معمولاً شرکت های فروش آسانسور خود دارای مهندسین ناظر حرفه ای هستند و برای نصب از آنها کمک می گیرند. و اما دقیقا منظور از فروش آسانسور چیست؟

نکات مربوط به قبل از نصب انواع آسانسورها برای تعمیر و نگهداری آسانسور

بر اساس استاندارد های ایمنی آسانسور ها برای نصب باید از یکسری تجهیزات استفاده شود. که این تجهیزات شامل: سوئیچ آسانسور، استفاده از نرده، سیستم نجات اضطراری آسانسور، امگا لیمیت، به کارگیری سیستم ایستا مکانیکی، استفاده از حفاظ در دکل، به کارگیری برگه نگهدارنده موتور است. در ادامه دستورالعمل های ایمنی آسانسور ها را به طور مختصر برای شما شرح دادیم.

لیمیت سوئیچ آسانسور: وظیفه اصلی این سوئیچ این است که از هرگونه حادثه در اثر سقوط آسانسور جلوگیری کند.

نرده امگا لیمیت: وجود این نرده ها ی متحرک باعث می شود ایمنی آسانسور افزایش یابد. وظیفه اصلی آن ها این است که مانع وارد شدن افراد بیش از حد مجاز شوند.

به کارگیری حفاظ دکل در آسانسور: وظیفه این قطعه نیز مانند امگا این است که از ورود بیش از حد افراد به داخل کابین جلوگیری کنند.

سیستم نجات اضطراری آسانسور: این سیستم موجب جلوگیری از سقوط ناگهانی آسانسور می شود. در زمان تعمیر و نگهداری آسانسور حتما این این سیستم به طور مداوم چک می شود که اگر خرابی داشت حتماً تعمیر شود.

سیستم ایستا مکانیکی: استفاده از این سیستم موجب توقف آسانسور در ابتدا و انتهای هر طبقه می شود. وجود این سیستم برای تأمین ایمنی جانی افراد می باشد. زیرا اگر این سیستم ایستا مکانیکی در قسمت بالای دکل آسانسور و همینطور انتهای مسیر آن به کار نرفته باشد؛ موجب می شود کابین آسانسور از مسیر و ریل خود خارج شود. این اتفاق می‌تواند حوادث بسیار ناگواری به وجود آورد. بنابراین در زمان خرید و فروش آسانسور از وجود این قطعه مطمئن شوید.

برگه نگهدارنده موتور: استفاده از برگه نگهدارنده موتور در آسانسورها مثل یک ایست اضطراری عمل می کند. عملکرد این سیستم به این صورت می باشد که در زمان سقوط آسانسور وقتی کابین به فاصله دو متری از سطح زمین رسید، به شکل اتوماتیک آسانسور را متوقف می کند. بنابراین این سیستم در زمان نصب آسانسور برای ایجاد ایمنی بیشتر و عملکرد مطلوب تر و کمتر کردن خطرات بسیار مهم است. پس در هنگام خرید و فروش آسانسور و همینطور تعمیر و نگهداری آسانسور به سالم بودن این قطعه توجه کنید.

ما در شرکت آسانسور و پله برقی رازی  با داشتن تکنسین های مجرب و توانا در زمینه سرویس و نگهداری و تعمیر و فروش آسانسور می تواند در تمام نقاط کشور ( شمال، جنوب، شرق و غرب) مالکین و کارفرمایان محترم را در تمام زمینه های مربوط به آسانسور چه فروش ، نصب و راه اندازی آسانسور و سرویس و نگهداری کمک نموده و در کنار شما باشد . آسانسور قلب یک ساختمان است امنیت در آن مساوی است با امنیت روانی ساکنین ساختمان، پس باید در انتخاب و نگهداری آن دقت کنید