مدیر کل استاندارد تهران علت خاموشی آسانسورهای مترو را حفظ سلامت و امنیت شهروندان عنوان نمود

۱۱ ماه پیش

نوری اعلام کرد شرکت متروی تهران باید برای استانداردسازی آسانسورهای خود اقدام کند.

عباس نوری در این خصوص تشریح کرد: با توجه به مکاتبه سازمان ملی استاندارد ایران با بیمه مرکزی در خصوص منع ارائه خدمات بیمه‌ای به آسانسورهای بدون تاییدیه استاندارد، شرکت‌های بیمه، بیمه‌نامه آسانسورهای غیراستاندارد مترو را دیگر تمدید نکردند و شرکت مترو موظف شد آسانسورهای فاقد گواهینامه بازرسی معتبر و بیمه‌نامه را از چرخه مصرف خارج و خاموش کند.و تاکنون مترو تهران بعد از خاموشی آسانسورهای خود، هیچ مکاتبه‌ای برای اخذ راهکار و حل مشکل موجود با اداره‌کل استاندارد استان تهران انجام نداده است.

یکی از نقص‌های بحرانی آسانسورهای مترو بدین صورت می باشد که  در صورتی که فاصله بین آستانه درب‌های طبقات متوالی از ۱۱ متر تجاوز کند، درب‌های اضطراری میانی باید به گونه‌ای تعبیه شوند که فاصله بین آستانه درب‌ها بیشتر از ۱۱ متر نباشد؛ به عبارت ساده‌تر، باید بتوان در زمانی که کابین آسانسور بین طبقات متوقف شده‌است، مسافرین محبوس را نجات داد.

در برابر ادعای شرکت مترو مبنی بر عدم امکان تعبیه درب اضطراری در اکثر چاه‌های آسانسور، به دلیل شرایط قرارگیری ایستگاه‌های مترو در زیر زمین نوری پاسخ داد: اگر امکان گذاشتن درب اضطراری در طول مسیر برای آسانسورها وجود نداشته باشد، بر اساس استاندارد ملی شماره ۱- ۶۳۰۳، راهکار جایگزین برای آن پیش بینی شده‌است. با این وجود، شرکت مترو برای این موضوع نیز اقدامی ننموده‌است.

وی از سازندگان بناها و عرضه‌کنندگان آسانسور درخواست کرد: در زمان طراحی و نصب آسانسورها، بدلیل حفظ ایمنی و سلامت جامعه الزامات استانداردهای ملی را رعایت کنند.

ما در شرکت آسانسور و پله برقی رازی  با داشتن تکنسین های مجرب و توانا در زمینه سرویس و نگهداری و تعمیر و فروش آسانسور می تواند در تمام نقاط کشور ( شمال، جنوب، شرق و غرب) مالکین و کارفرمایان محترم را در تمام زمینه های مربوط به آسانسور چه فروش ، نصب و راه اندازی آسانسور و سرویس و نگهداری و اخذ گواهینامه استاندارد انواع آسانسورهای کششی و هیدرولیک کمک نموده و در کنار شما باشد . آسانسور قلب یک ساختمان است امنیت در آن مساوی است با امنیت روانی ساکنین ساختمان، پس باید در انتخاب و نگهداری آن دقت کنید