بافر آسانسور چیست

۴ ماه پیش

ضربه گیر آسانسور یک سیله ارتجاعی است که از برخورد شدید کابین و یا وزنه تعادل به کف چاهک جلوگیری می کند. این وسیله لازم است طوری طراحی و انتخاب گردد که قسمتی از انرژی جنبشی کابین را مستهلک سازد
بافر آسانسور چگونه کار میکند؟
چنانچه کابین آسانسور با سرعت ۱۵ درصد بیشتر از سرعت نامی و تعریف شده در حال حرکت به سمت پایین چاه آسانسور باشد و هیچ یک از قطعات ایمنی مدار که وظیفه توقف کابین را دارند مانع از حرکت کابین نشوند، در انتهای چاهک سانسور بر روی سکوی بتنی قطعه‌ای به نام بافر یا ضربه گیر آسانسور وجود دارد که در صورت حضور سرویس کار یا نصاب آسانسور در چاه، از شدت ضربه جلوگیری می‌کند و باعث شود تا جان انسان به خطر نیفتد.

انواع بافرجذب کننده انرژی

برای آسانسور با سرعت‌های تا ۱ متر بر ثانیه از فنر یا لاستیک فشرده برای جذب انرژی استفاده می‌کنند و برای آسانسور‌های با سرعت بیش از یک متر بر ثانیه خنثی کردن این مقدارانرژی بر عهده ضربه گیر‌های هیدرولیکی است.

بافر آسانسور: کجا نصب می شود

ضربه گیر‌ها در انتهای چاه آسانسور در محلی به نام سکوی کف چاه در مرکز ثقل کادر وزنه و کابین بافر نصب می‌شود، مقدار ارتفاع سکوی محل نصب ضربه گیر‌ها حداقل باید ۵۰ سانتی متر باشد تا جان پناه ته چاهک آسانسور فراهم شود و تکنسین فنی آسانسور در صورت سقوط کابین در این قسمت پناه گیرد.
باید توجه داشت که ضربه گیر برای متوقف کردن کابین به هنگام سقوط آزاد آن طراحی نشده است.

ما در شرکت آسانسور و پله برقی رازی  با داشتن تکنسین های مجرب و توانا در زمینه سرویس و نگهداری و تعمیر و فروش آسانسور می تواند در تمام نقاط کشور ( شمال، جنوب، شرق و غرب) مالکین و کارفرمایان محترم را در تمام زمینه های مربوط به آسانسور چه فروش ، نصب و راه اندازی آسانسور و سرویس و نگهداری کمک نموده و در کنار شما باشد . آسانسور قلب یک ساختمان است امنیت در آن مساوی است با امنیت روانی ساکنین ساختمان، پس باید در انتخاب و نگهداری آن دقت کنید