موتورهای هیدرولیکی در آسانسور

۳ هفته پیش

موتور هیدرولیکی آسانسور

آسانسورها در دو نوع کششی و هیدرولیکی هستند در صورت استفاده از آسانسور هیدرولیکی، باید از موتور هیدرولیکی در آسانسور نیز استفاده شود. آسانسورهای هیدرولیکی با قدرت فشار روغن که به وسیله پمپ هیدرولیک تحت قدرت موتور هیدرولیکی تامین می‌شود، توان حرکت را پیدا می‌کنند.

جهت جا به جا نمودن کابین آسانسورهای هیدرولیکی، باید از یک مجموعه سیلندر پیستون بزرگ در ساختار آسانسور استفاده شود. این سیلندر، به تامین فشار بالای روغن در محفظه هیدرولیکی خود نیاز دارد.

وظیفه موتور آسانسور هیدرولیک تامین نیروی محرکه پمپ روغن است که با دریافت انرژی الکتریکی و تبدیل آن به انرژی مکانیکی صورت می‌پذیرد.

موتور هیدرولیکی در آسانسور، می‌تواند "تک فاز" یا "سه فاز" باشد.

انواع موتورهای هیدرولیکی آسانسور

 

این آسانسورها، برای انواع مختلف بالابر کوچک خانگی تا آسانسورهای غول پیکر و عظیم خودروبر، قابل تولید و استفاده هستند. بنابراین، موتورهای هیدرولیکی آن‌ها نیز باید با یکدیگر تفاوت داشته باشد و نمی‌توان از یک نوع موتور با توان یکسان برای این آسانسورها استفاده کرد. انواع مختلف موتور آسانسور هیدرولیکی شامل موارد زیر هستند:

  1. موتورهای داخل روغن
  2. موتورهای خارج از روغن(خشک)

موتورهای داخل روغن

کاملا واضح است که برای جا به جا کردن بارهای سنگین در کابین آسانسور، به نیروی بیشتری نیاز می باشد که در لحظه شروع به کار موتور هیدرولیکی آسانسور، افزایش جریان ناگهانی که پس از هر بار توقف موتور صورت می‌گیرد، موجب افزایش دما و داغ شدن بدنه موتور می‌شود و این امر یکی از دلایلی است که ممکن است باعث سوختن موتور هیدرولیکی گردد. برای جلوگیری از این سوختگی، قرار دادن موتور در روغن یا به بیان دیگر، غوطه ور کردن آن در روغن، یکی از روش‌هایی است که در جلوگیری از این مشکل موثر خواهد بود. غرق نمودن موتور در روغن، یکی از روش‌های عالی برای خنک نگه داشتن آن است.

مزیت‌های موتور هیدرولیکی مغروق در روغن

  • تولید سر و صدای کم‌تر نسبت به موتور هیدرولیکی خشک
  • موتور هیدرولیکی مغروق در روغن، قابلیت و ظرفیت بالاتری نسبت به نوع خشک دارد.

مزیت‌های موتور هیدرولیکی خارج از روغن(خشک)

، موتور هیدرولیکی خارج از روغن، یکی از ساده‌ترین طراحی‌ها را داشته و از قضا، این یک مزیت مهم برای آن محسوب می‌شود. قیمت خرید و تهیه موتور هیدرولیکی هوا خنک، نسبت به نوع غوطه ور در روغن، بسیار کم‌تر است و این مورد نیز یکی دیگر مزایای مهم است که نظر مشتریان را جلب می‌کند. موارد زیر نیز، از مزایای این نوع موتور محسوب می‌شوند:

  • نصب آسان و بدون پیچیدگی
  • تعمیر و نگهداری آسان و بدون مشکل
  • این موتورها به سادگی از سیستم اصلی آسانسور جدا می‌شوند که تعمیر و تعویض آن‌ها را ساده‌تر می‌کند.

موتور آسانسور یکی از اجزای بسیار مهم محسوب می‌شود و تهیه آن از یک مرکز معتبر و با اطمینان، می‌تواند به شما کمک کند تا امنیت آسانسور خود را افزایش دهید. آسانسور رازی، یکی از بهترین و معتبرترین مراکز در ایران است که می‌توانید موتور هیدرولیکی در آسانسور را از آن تهیه کنید. تمامی محصولات این فروشگاه اصل و دارای ضمانت هستند.

در صورت استفاده از آسانسور هیدرولیکی، باید از موتور هیدرولیکی استفاده شود. این نوع موتور با کمک سیستم پمپاژ روغن و تامین نیروی محرکه از این طریق، کار می‌کند. موتور هیدرولیکی در آسانسور، در دو نوع غوطه ور در روغن و هوا خنک، ارائه می‌شود..

ما در شرکت آسانسور و پله برقی رازی  با داشتن تکنسین های مجرب و توانا در زمینه سرویس و نگهداری و تعمیر و فروش آسانسور می تواند در تمام نقاط کشور ( شمال، جنوب، شرق و غرب) مالکین و کارفرمایان محترم را در تمام زمینه های مربوط به آسانسور چه فروش ، نصب و راه اندازی آسانسور و سرویس و نگهداری کمک نموده و در کنار شما باشد . آسانسور قلب یک ساختمان است امنیت در آن مساوی است با امنیت روانی ساکنین ساختمان، پس باید در انتخاب و نگهداری آن دقت کنید