148 مورد گواهینامه استاندارد آسانسور در ایلام صادر شد

۱ سال پیش

مدیر استاندارد ایلام گفت از 370 فقره بازرسی استاندارد آسانسورها 148 مورد آن به صدور گواهینامه استاندارد آسانسور منتهی شده . از سال 1382 اخذ گواهینامه استاندارد برای پروانه و پایان کار ساختمان ها الزامی شد به شهرداری ها اعلام گردید 

وی افزود: بازرسی از آسانسور ساختمان‌های عمومی ، دستگاه های دولتی ، مراکز درمانی و ... در دستور کار این اداره کل بوده و توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار در استان انجام می گیرد.

برای اطمینان از برقراری شرایط ایمنی آسانسورها، لازم است آسانسورهای فعال، سالیانه توسط شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده و بازرسی شوند.

 کاربران آسانسور می‌توانند با ارسال شناسه ملی ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۵۱۷ از آخرین وضعیت بازرسی آن مطلع شوند.

وی اضافه کرد: مالکان و مدیران ساختمان‌ها باید پیش از اتمام تأییدیه ایمنی آسانسور برای انجام بازرسی ادواری و تمدید اعتبار تأییدیه گواهی اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت‌های ذیصلاح و بازرسی ادواری سالیانه آسانسور، مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است.

شرکت آسانسور رازی با بیش از 5 دهه فعالیت در صنعت آسانسور می تواند در زمینه اخذ گواهینامه های استاندارد و ارائه خدمات سرویس و نگهداری به شما کارفرمایان کمک رسانی نماید.